English 

Register   
Tuesday, December 12, 2017
İngilizce düzeltme

 

Tıbbi makale düzeltme editingMakaleler için İngilizce düzeltme (redaksiyon) işlemleri

Tıbbi makalelerde kullanılan İngilizce günlük yaşamda kullanılan İngilizce’den çok farklıdır. Belki ayrı bir dil olduğu bile söylenebilir. Ayrıca, tıbbi makaleler dünyanın en prestijli dergilerine yayınlanmak üzere gönderilmektedir, dolayısıyla İngilizce açısından çıta oldukça yüksektir. Amatörce hazırlanmış birçok yazının daha hakemlere bile gönderilmeden dil düzeltmesi için geri gönderilmesi ya da hakemler tarafından sık sık dil düzeltmesi istenmesi bunun güzel bir göstergesidir.

İngilizce bir tıbbi makalenin dil açısında düzeltilmesi ya da Türkçe bir makalenin İngilizce’ye çevirisi ne sadece hekim olan bir kişi tarafından, ne de sadece ana dili İngilizce olan bir kişi tarafından yapılabilir. Dilbilgisinin ve hekimliğin yanı sıra bilimsel bir vizyon ve yaklaşım da gerekir. Bu da ancak bilimsel editörün de içerisinde bulunduğu bir algoritma ile gerçekleştirilebilir.

Kuruluşumuzda tıp ve sağlık bilimleri ile ilgili her tür makale için İngilizce düzeltme işlemi (İngilizce redaksiyonu) çok kişinin yer aldığı bir algoritma kullanılarak başarı ile gerçekleştirilmekte, dergilerin dil engelini kolaylıkla geçmenizi sağlayacak çok yüksek kalitede İngilizce’ye sahip tıbbi metinler oluşturulmaktadır.  

Ayrıca, makalenizi bize Türkçe olarak verip mükemmel bir dille İngilizce'ye çevirtebilirsiniz ya da makale yazımı konusunda destek alabilirsiniz. Çeviri hizmetleri hakkında bilgi almak için lütfen tıklayınız.

İngilizce düzeltme hizmetleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

 

 

 

Copyright 2002 by Net Yayıncılık Ltd.   |  Privacy Statement  |  Terms Of Use